پیگتیل فیبر نوری چیست و چه کاربردی دارد

توسط الهام چینی -
128 0
پیگتیل فیبر نوری چیست و چه کاربردی دارد

 

فیبر نوری در حالت عادی امکان اتصال به تجهیزات ارتباطی را ندارد و مانند سیم لخت می باشد. برای اینکه امکان اتصال فیبر به ادوات و تجهیزات ارتباطی را داشته باشیم نیاز به اتصالات متناسب با وسایل می باشد. یکی از معمولترین روش های نصب اتصال بر روی تار فیبر نوری استفاده از پیگتیل می باشد. پیگتیل فیبر نوری تکه کوتاهی از فیبر می باشد که قطعه اتصال بر روی آن نصب است.

پیگتیل pigtail فیبر نوری چیست ؟

پیگتیل های فیبر نوری در واقع کابل های فیبر نوری هستند که یک سر آن ها کانکتور خورده است و می توانند از طریق این سر مستقیما به دستگاه ها و تجهیزات دیگر متصل شوند و سر دیگر آن که کانکتور نخورده است فیوژن می شود. در سر این پیگتیل ها می تواند کانکتورهایی از انواع مختلف استفاده شده باشد (مثلا FC ،LC…) و همچنین این پیگتیل ها در طول های مختلف بسته به نیاز کاربران تهیه می گردند.

انواع پیگتیل فیبر نوری

انواع پیگتیل فیبرنوری با کانکتور های مختلف در انواع مالتی مود و سینگل مود موجود می باشد. انتخاب نوع پیگتیل با توجه به نوع قطعه اتصال و نوع کابل و متراژ می باشد. انواع کانکتور های فیبر نوری شامل SC ، LC و FC می باشد.

 • پیگتیل فیبر نوری SC
 • پیگتیل فیبر نوری LC
 • پیگتیل فیبر نوری FC

پیگتیل فیبر نوری SC

یکی از پرکاربرد ترین کانکتورهای فیبر نوری در  مخابراتی SC ، راحتی استفاده قیمت مناسب آن را به یکی از پرکاربرد ترین کانکتورهای فیبر نوری تبدیل کرده است. نوع کانکتور مورد استفاده در پیگتیل فیبر نوری SC بر اساس قطر کابل متفاوت میباشند و دارای بوت با سیز متفاوت برای انواع قطر کابل و رنگ متفاوت برای نوع SM (آبی رنگ) و مولتی مد (فیلی رنگ)  نوع پالیش سر فرول کانکتور نیز هنگام سفارش باید در نظر گرفته شود APC یا UPC میباشند که رنگ کانکتور با پالیش APC همیشه سبز رنگ است. پیگتیل فیبر نوری SC یک رشته کابل نوری در متراز های مختلف (مثلا نیم متری یک متری یا دو متری الی…) که یک سر کابل کانکتور SC میخورد و سر دیگر آن کانکتوری قرار نمیگیرد و این انتها فیوژن میشود و یا با کریمپ فلزی با تار دیگر از کابل دیگر متصل می شود. 

تولید پیگتیل فیبر نوری

شرکت فیبران در زمینه تولید و فروش انواع پیگتیل های فیبر نوری و تجهیزات فیبر نوری فعال است و تمامی محصولات این شرکت برای رفاه حال مشتریان به صورت اینترنتی بفروش میرسد. با مشاوران فروش این شرکت در خصوص محصول مد نظرتان مشورت کنید تا شما را تخصصی و فنی راهنمایی نمایند.

قیمت پیگتیل فیبر نوری

برای اطلاع از آخرین قیمت و خرید انواع تجهیزات فیبر نوری به سایت فروشگاهی فیبران فعال در فروش انواع تجهیزات فیبر نوری مراجعه کنید یا با مشاورین فروش فیبران تماس بگیرید.


به این مطلب امتیاز دهید 1 رای  نظرات کاربران

  نظر خود را برای ما ارسال کنید .

  جست جو

  دسته بندی مطالب

  پربازدیدترین ها

  سرویس ftth مخابرات

  سرویس FTTH مخابرات بر بستر فیبر نوری؛ سرویس FTTX اینترنت پر سرعت با هزینه کم تعرفه سرویس اینترنت مخابراتی. خرید تجهیزات سرویس FTTH فروش تجهیزات در سایت فیبران