مفصل فیبر نوری نتورک

توسط الهام چینی -
80 0
مفصل فیبر نوری نتورک

 

مفصل فیبر نوری نتورک چیست؟

در ابتدا می خواهیم ببینیم مفصل فیبر نوری چیست؟

مفصل های فیبر نوری تجهیزاتی هستند که در فیوژن اتصالات فیبر نوری استفاده می شوند. همچنین از نقطه اتصال و فیوژن کابل های فیبر نوری محافظت می کنند. انواع مختلفی از مفصل ها با توجه به کاربرد آن ها وجود دارد ،مانند مفصل های هوایی، داکتی و خاکی که معمولا برای کاربرد های outdoor و گاهی نیز برای مصارف زیر آبی استفاده می شوند. مفصل های فیبر نوری، فضایی برای اتصال کابل های فیبر نوری outdoor به هم و همچنین یک راه محافظت بی نقص برای اتصالات کابل های فیبر نوری در معرض طبیعت را ارائه می دهند. مفصل های اتصال با هر دو نوع فیبر نوری نواری و مدور سازگارند. آنها به طور گسترده در سیستم های مخابراتی فیبر نوری استفاده می شوند.

انواع مفصل های فیبر نوری

 •  مفصل فیبر نوری خاکی

کابل خاکی که غالبا در مسیرهای خاکی با شرایط متفاوت خاک از جمله نرم ،زبر، سنگلاخ کشیده می شود مفصل های مورد استفاده در این محیط بایستی ویژگی ها  مربوط به محیط را داشته باشند البته باید توجه داشت که از نظر کارائی و روش مونتاژ و بستن مفصل درست مانند انواع دیگر عمل می کنند با این تفاوت که در بعضی از مواقع برای حفاظت کابل ها آنهارا داخل کانال کشیده تا محیط اطراف کمتر به آنها آسیب بزند .معمولا مفصل ها که در داخل حوضچه قرار می گیرند کمتر بوسیله بیل مکانیکی یا موارد مشابه صدمه می بینند و از لحاظ تحمل فشارمکانیکی و ضربات احتمالی از امنیت بیشتری برخوردار هستند  ولی مواد داخل حوضچه مملو از ترکیبات شیمیائی می باشند و در گل ولای ،لجن انباشته شده ودرحوضچه جمع می شوند احتمال خوردگی یا آب رفتگی و یا خراشیدگی ، جویدن مفصل توسط موش و سایر جانوران را افزایش می دهد که منجر به پارگی و قطع کابل یا مفصل می شود به همین دلیل لازم است که شرکت های سازنده در زمان ساخت کابل و به ویژه مفصل مورد مذکور را در نظر گرفته و مواد تشکیل دهنده روکش مفصل را بر این اساس انتخاب نمایند .

 • نوع هوایی

این نوع مفصل بصورت عمودی می باشد ازین رو به مفصل عمودی نیز معروف هستند. این مفصل ها به شکل گنبد می باشند. مفصل های فیبر نوری هوایی برای اتصال کابل های فیبر نوری outdoor به هم و همچنین یک راه محافظت بی نقص برای اتصالات کابل های فیبر نوری در معرض طبیعت را ارائه می دهند.

اجزای یک مفصل نتورک چیست؟

کیت مفصل فیبر نوری معمولا شامل این موارد می باشد:

محافظ انتهایی، سازمان دهنده محفظه ی اتصال، محفظه اتصال فیبر، کاور، واشر های کابل، گیره واشرها، براکت نصب و ..

مفصل نتورک خاکی ۲۴ کور NWC SS

مفصل نتورک  NWC-SS دارای ظرفیت ۱۲ الی ۴۸ کر می باشد. این نوع مفصل جزء مفصلهای فیبر نوری در ابعاد کوچک بوده و مناسب جهت استفاده در فضاهای محدود و ساخت کشور کره جنوبی می باشد. مفصل خاکی فیبر نوری جزیی از تجهیزات پسیو شبکه می باشند.

مفصل فیبر نوری نتورک MM

این نوع مفصلها طوری به صورتی طراحی شده اند که در مقابل آب و گرد و غبار مقاوم  هستند. معمولا از جنس پلاستیک با قابلیت کششی بالا که قادرند فشار ۷۰تا ۱۱۰ kpa را تحمل کنند. این مفصل ها در دماهای ۴۰-تا ۸۵ درجه سانتی گراد قابل استفاده می باشند. دارای نصب و راه اندازی آسان می باشد.

مفصل فیبر نوری نتورک SS

مفصل نتورک  SS دارای ظرفیت 24 تا 48 کور می باشد. پس از تست های مختلف مورد تایید زیرساخت شرکت مخابرات  مفصل NETWORK می باشد و در پروژه های مخابراتی استفاده می شود. نوع روکش محل جوش فیبر شرینک حرارتی است و دارای حداکثر ۴ عدد  تعداد کاست می باشد.

کاست فیبر نوری نتورک در مفصل های نتورک چیست؟

در محل نقطه جوش به علت شکننده بودن تار فیبر نوری از کریمپ حرارتی استفاده می شود. کریمپ ها بعد از جوش با دستگاه فیوژن در شیارهای کاست قرار داده می شود. مقدار ظرفیت قرارگیری کریمپ های حرارتی در داخل کاست ها به طور معمول 6 یا 12 کریمپ در هر کاست می باشد. کاست ها در پچ نل، مفصل های نوری، وال بکس و … به کار گرفته میشوند و قابل تعویض می باشند.

فروش مفصل فیبر نوری نتورک

شرکت فیبران در زمینه فروش انواع مفصل های فیبر نوری و تجهیزات فیبر نوری فعال است و تمامی محصولات این شرکت برای رفاه حال مشتریان به صورت اینترنتی بفروش میرسد. با مشاوران فروش این شرکت در خصوص محصول مد نظرتان مشورت کنید تا شما را تخصصی و فنی راهنمایی نمایند.

قیمت مفصل فیبر نوری نتورک

برای اطلاع از آخرین قیمت و خرید انواع تجهیزات فیبر نوری به سایت فروشگاهی فیبران فعال در فروش انواع تجهیزات فیبر نوری مراجعه کنید یا با مشاورین فروش فیبران تماس بگیرید.

 


به این مطلب امتیاز دهید 3 رای  نظرات کاربران

  نظر خود را برای ما ارسال کنید .

  جست جو

  دسته بندی مطالب

  پربازدیدترین ها

  سرویس ftth مخابرات

  سرویس FTTH مخابرات بر بستر فیبر نوری؛ سرویس FTTX اینترنت پر سرعت با هزینه کم تعرفه سرویس اینترنت مخابراتی. خرید تجهیزات سرویس FTTH فروش تجهیزات در سایت فیبران