مفصل فیبر نوری سامجین

توسط الهام چینی -
116 0
 مفصل فیبر نوری سامجین

مفصل فیبر نوری چیست؟

در ابتدا می خواهیم ببینیم مفصل فیبر نوری چیست؟ مفصل از تجهیزات فیبر نوری می باشد که بیشتر در نقاط اتصال دو سر کابل فیبر نوری مفصل بندی فیبر نوری بعد از فیوژن کردن تار های کابل فیبر نوری استفاده می شود.مفصل فیبر نوری دارای انواع مختلفی می باشند. مفصل های هوایی که بیشتر روی تیر های مخابراتی و یا خطوط انتقال برق استفاده می شود و مفصل خاکی که بیشتر در حوضچه های مخابراتی و یا مستقیما در خاک دفن می شوند لذا مقاومت مفصل فیبر نوری و آب بندی آن ها یکی از مهمترین نکات هنگام تهیه مفصل می باشد. درون مفصل فیبر نوری خاکی، فضای کافی وجود دارد برای استفاده کاربر، در حالی که وزن مفصل چندان زیاد نمی باشد. این امر به تعمیر فیبر نوری داخل مفصل کمک خواهد کرد. قطعات فلزی مورد استفاده در مفصل سامجین از جنس استیل می باشند. مفصل فیبر نوری نوعی از تجهیزات پسیو شبکه می باشد. از مارک های مطرح مورد استفاده در ایران برند سامجین و NETWORK  و 3M می باشد. تارهای فیبر نوری در کاست مفصل فیبر قرار می گیرند.

مفصل فیبرنوری سامجین 

این مفصل پس از تست های مختلف مورد تایید زیر ساخت شرکت مخابرات می باشد و در پروژه های مخابراتی استفاده می شود و قابليت باز و بسته شدن مكرر مفصل بدون نياز به لوازم اضافی از خصوصيات ويژه اين نوع مفصل است به طوری كه جهت باز و بسته شدن به هيچگونه لوازم اضافی احتياج نداشته و تنها نياز به تجديد گريس سيليكون به روي نوارهای آب بندی دارد. فضای كافی درون مفصل با وجود حجم و وزن كم، استفاده آسان را براي كاربر ممكن ساخته است. همچنين در صورت نياز به تعمير, اين امر به راحتی صورت خواهد گرفت. استفاده از نگهدارنده ها برای كابل كه امكان جدا شدن كابل را از بين می برد. استفاده از يك نوع مفصل براي مصارف كابل های هوايی، خاكی و كانالی كه خود عامل موثری در انتخاب مفصل می باشد.

مشخصات فنی مفصل فیبر نوری سامجین خاکی 24 کور

Fiber Optic Splice Closure Samjin 24Core

اگر به صورت کلی بخواهیم این نوع از مفصل فیبر نوری سامجین را بررسی کنیم میتوان مشخصات زیر را برای آن مطرح کرد.

 • ابعاد: 113x205x435

 • وزن: 2.8kg

 • تعداد پورت: 4 پورت

 • قطر کابل ها: 6mm تا 20mm

 • تعداد کاست: حداکثر 4 عدد

 • ظرفیت هر کاست: 24 کور و قابل افزایش تا 48 کور

 • ظرفیت مفصل فیبر نوری سامجین: 96 کر – قابل افزایش تا 192 کر

 • نوع روکش محل جوش فیبرنوری: شیرینک حرارتی

قیمت مفصل فیبر نوری سامجین

برای اطلاع از آخرین قیمت و خرید انواع تجهیزات فیبر نوری به سایت فروشگاهی فیبران فعال در فروش انواع تجهیزات فیبر نوری مراجعه کنید یا با مشاورین فروش فیبران تماس بگیرید.


به این مطلب امتیاز دهید 2 رای  نظرات کاربران

  نظر خود را برای ما ارسال کنید .

  جست جو

  دسته بندی مطالب

  پربازدیدترین ها

  سرویس ftth مخابرات

  سرویس FTTH مخابرات بر بستر فیبر نوری؛ سرویس FTTX اینترنت پر سرعت با هزینه کم تعرفه سرویس اینترنت مخابراتی. خرید تجهیزات سرویس FTTH فروش تجهیزات در سایت فیبران